Apka ŚWIĘTY JÓZEF

Tuż przed marcową edycją nabożeństwa zawerzenia św. Józefowi ukazała się apka ŚWIETY JÓZEF. W aplikacji znajdziesz takie nabożeństwa, jak: miesięczne zawierzenie św. Józefowi. Nowenna, Septenna, Różaniec, Telegram i inne Ponadto znajdziesz informacje o św. Józefie oraz Wspólnocie modlącej się za konających. Autorem większości modlitw jest bł. Bartolo Longo, który napisał też nowennę pompejańską. Więcej informacji oraz możliwośc pobrania: zobacz tutaj

Apka jest bezpłatna, powstaje i rozwija się dzięki zbiórce na stronie www.wdowigrosz.pl – wspomóż i Ty

Radio Niepokalanów o Zawierzeniu

Na stronie RAdia Niepokalanów (tutaj) pokjawiła się informacja o naszym nabożeństwie. Szczególnym nabożeństwem do św. Józefa wyróżniała się św. Teresa. Oto jej słowa: „Niechże będzie, jaka chce łaska, której potrzebujemy, jeżeli się tylko udamy po nią do św. Józefa, niezwłocznie wysłuchani będziemy. Jakże wielkie tedy korzyści zyskamy, jeżeli poświęcimy szczerze ten miesiąc czci św. Józefa!”Więcej: https://radioniepokalanow.pl/48674-2/

Zakończenie marca ze św. Józefem

Dziękujemy! W marcowej edycji nabożeństwa uczestniczyło ponad 9000 osób!Przeczytaj!

List abp. Tommaso Caputo na rekolekcje do św Józefa


List abp. Tommaso Caputo do Polaków W szczególności myślę o Waszej inicjatywie — Czcicieli Dziewicy z Pompejów — którzy cały czas gorliwie promujecie modlitwę różańcową, cześć do Madonny z Pompejów i nabożeństwo do Błogosławionego Bartola Longo. W wyjątkowym miesiącu marcu, każdego dnia będziecie przedstawiać współczesnymi środkami komunikowania jeden z rozdziałów książki „Miesiąc ku czci Świętego Józefa”, inspirowanej tekstami Bartola Longo, która kilka lat temu została przetłumaczona na język polski. Serdeczne dzięki za to, co robicie!

Przeczytaj!

Imprimatur dla nabożeństwa do św. Józefa


Imprimatur Archidiecezji Poznańskiej

Poznań, dnia 27 stycznia 2016 roku, N. 303/2016

Biskup Damian Bryl Wikariusz Generalny

Przeczytaj!

Miesięczne nabożeństwo do św. Józefa


Fasada sanktuarium w PompejachWiększość z nas, Polaków, kojarzy tylko jedną modlitwę związaną z sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach: nowennę pompejańską. Tymczasem nie jest to modlitwa ani tam najbardziej znana, ani rozpowszechniana. Zwróćmy uwagę na „Miesiąc ku czci św. Józefa”!

Przeczytaj!

Cud św. Józefa w Pompejach


Książka o św. JózefieW trzecim zeszycie czasopisma „Różaniec i Nowe Pompeje” z 1889 roku można przeczytać o wielkiej łasce otrzymanej przez wstawiennictwo św. Józefa, za sprawą której zostało zapoczątkowane wzniesienie ołta­rza ku czci jego śmierci w sanktuarium w Pompejach. Dobrym przykładem dla wiernych jest wydarzenie opisane w tym czasopiśmie przez hrabinę Mariannę de Fusco, matkę dziewczynki obdarzonej łaską przez św. Józefa.

Przeczytaj!

Metoda odprawienia nabożeństwa


Książka o św. JózefieBy owocnie odprawić miesięczne nabożeństwo do św. Józefa, należy najpóźniej dzień przed jego rozpoczęciem wybrać łaskę, którą ma się nadzieję otrzymać za jego wstawiennictwem. W intencji tej łaski należy ofiarować wszystkie modlitwy i czyny.

Przeczytaj!

Niezwykła historia ołtarza św. Józefa w Pompejach


Ołtarz św. Józefa w PompejachWezwania papieskie do odprawiania nabożeństw miesięcznych nie uszły uwadze bł. Bartola Longa, budowniczego sanktuarium w Pompejach i autora licznych modlitw. Na encyklikę Leona XIII o św. Józefie, bł. Bartolo odpowiedział, pisząc książkę „Miesiąc ku czci św. Józefa” oraz budując Jemu ołtarz. Jest to 31-dniowe nabożeństwo, podczas którego każdy dzień to inne rozważanie, modlitwa i zadanie do wykonania.

Przeczytaj!

Wstęp do nabożeństwa


Książka o św. JózefieOd początku Pompeje były dziełem ich założycieli: Bartola Longo i Marianny de Fusco, działających pod opieką świętego Józefa. Były to czasy, w których z inicjatywy papieża Piusa IX i jego następcy Leona XIII nabierało na znaczeniu nabożeństwo do św. Józefa.

Przeczytaj!

Zgromadzenie religijne za konających pw. św. Józefa w sanktuarium w Pompejach


Zgromadzenie za konających w PompejachZgromadzenie religijne za konających mieści się w sanktuarium w Pompejach pod wezwaniem św. Józefa, przy ołtarzu przejścia św. Józefa do wieczności. Jego celem jest wsparcie modlitewne wszystkich bra­ci i sióstr, którzy są w stanie agonii, aby umarli w świętości i zapewnili sobie radość wieczną. Członkowie Zgromadzenia uczestniczą w zasługach, wstawiennictwach, modlitwach i pobożnych dziełach wszystkich członków z całego świata oraz we Mszach świętych przewidzianych przez Zgromadzenie. Są one częścią modlitwy rodziny dzieł pompejańskich.

Przeczytaj!

Niezwykła szata cnót


Guido Reni: Święty JózefW pierwszą środę marca 1994 r. 22-letni Edson Glauber otrzymał przesłanie, w którym Maryja Królowa Różańca i Pokoju prosiła o nawrócenie, modlitwę różańcem oraz o częste korzystanie z sakramentów: Eucharystii i pojednania. Maryja wskazała też na nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.

Przeczytaj!

Nazaretański Patriarcha


swiety-jozefZapewne wielu z was jest czcicielami św. Józefa Kaliskiego. Jak czytamy w kronikach, głównym miejscem czci św. Józefa w Polsce w XVII wieku było miasto Kalisz. I tak jest do dzisiaj. To tu króluje Najświętsza Rodzina z Nazaretu, gdyż św. Józef – jak zapewne wiemy – szczególnie jest czczony w obrazie przedstawiającym całą Świętą Rodzinę, ukoronowaną papieskimi koronami. To On jako Głowa Najświętszej Rodziny pośredniczy u Boga wszystkim szukającym u Niego ratunku.

Przeczytaj!

Sznur świętego Józefa


sznur-sw-jozefaNoszenie tego sznura ma starą historię. Jak podaje książka Katolickie sakramentalia, w roku 1657 w Antwerpii, siostra augustianka, Elżbieta, znalazła się w stanie agonii. Lekarze byli bezradni i spodziewali się jej śmierci w ciągu kilku dni. Siostra ta, żywiąca szczególne nabożeństwo do św. Józefa, modliła się do niego, po czym poprosiła o wykonanie i poświęcenie sznura biodrowego ku jego czci.

Przeczytaj!

Przesławny potomek Dawida


zaslubiny-jozefaUrodził się on ok. 26 roku przed Chrystusem w Betlejem. Z widzeń bł. Anny Emmerich wynika, że pochodził z rodziny wielodzietnej. Jak pisze niemiecka mistyczka, Józef był „bardzo utalentowany, uczył się dobrze, ale był niezwykle prostoduszny, cichy, pobożny i pozbawiony zarozumiałości”; był też niezwykle pracowity. Najbardziej interesowała go praca stolarza, toteż chętnie przebywał w zakładzie miejscowego cieśli i uczył się od niego zawodu.

Przeczytaj!

Strona wykorzystuje ciasteczka. Aby z niej poprawnie korzystać, wyraź zgodę.