List abp. Tommaso Caputo na rekolekcje do św Józefa

Drodzy Czciciele Madonny z Pompejów z ukochanej Polski,


Z okazji specjalnego Roku, poświęconego z woli Papieża Franciszka Świętemu Józefowi, na całym świecie pojawiło się wiele inicjatyw. Także w Pompejach został przygotowany specjalny projekt dedykowany Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny. Należy podkreślić, że od początków naszego szczególnego Sanktuarium Maryjnego, Święty Józef był uważany — z woli samego jego Założyciela Bartolo Longo — za «przemożnego Patrona tej międzynarodowej świątyni Najświętszego Różańca». Jemu dedykowany jest ołtarz w prawej nawie pompejańskiej Bazyliki, gdzie znajduje się wspaniały obraz autorstwa malarza Ponziano Loveriniego, przedstawiający przybranego ojca Jezusa w momencie jego narodzin dla nieba. Ukazuje on postać Świętego Józefa opartego na Jezusie i pogrążoną w modlitwie Maryję, która towarzyszy mu w jego ostatnich chwilach. (Zobacz więcej… – przyp. red.)


Także w Polsce podejmowane są liczne inicjatywy na cześć Świętego Józefa. W szczególności myślę o Waszej inicjatywie — Czcicieli Dziewicy z Pompejów — którzy cały czas gorliwie promujecie modlitwę różańcową, cześć do Madonny z Pompejów i nabożeństwo do Błogosławionego Bartola Longo. W wyjątkowym miesiącu marcu, każdego dnia będziecie przedstawiać współczesnymi środkami komunikowania jeden z rozdziałów książki „Miesiąc ku czci Świętego Józefa”, inspirowanej tekstami Bartola Longo, która kilka lat temu została przetłumaczona na język polski.


Serdeczne dzięki za to, co robicie! Jest to cenna inicjatywa w dziele ewangelizacji, w budowaniu już tu na ziemi Królestwa Bożego. Niech Was strzegą Święta Dziewica i Błogosławiony Bartolo Longo, niech wypraszają Wam u Boga pokój i duchowe dobro.


19.2.2021


« Tommaso Caputo. Arcybiskup-Prałat Pompejów, Delegat Papieski Sanktuarium

List delegata papieskiego do Polaków

Strona wykorzystuje ciasteczka. Aby z niej poprawnie korzystać, wyraź zgodę.