Niezwykła historia ołtarza św. Józefa w Pompejach


Ołtarz św. Józefa w PompejachWezwania papieskie do odprawiania nabożeństw miesięcznych nie uszły uwadze bł. Bartola Longa, budowniczego sanktuarium w Pompejach i autora licznych modlitw. Na encyklikę Leona XIII o św. Józefie, bł. Bartolo odpowiedział, pisząc książkę „Miesiąc ku czci św. Józefa” oraz budując Jemu ołtarz. Jest to 31-dniowe nabożeństwo, podczas którego każdy dzień to inne rozważanie, modlitwa i zadanie do wykonania.

Przeczytaj!

Miesięczne nabożeństwo do św. Józefa


Fasada sanktuarium w PompejachWiększość z nas, Polaków, kojarzy tylko jedną modlitwę związaną z sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach: nowennę pompejańską. Tymczasem nie jest to modlitwa ani tam najbardziej znana, ani rozpowszechniana. Zwróćmy uwagę na „Miesiąc ku czci św. Józefa”!

Przeczytaj!

Cud św. Józefa w Pompejach


Książka o św. JózefieW trzecim zeszycie czasopisma „Różaniec i Nowe Pompeje” z 1889 roku można przeczytać o wielkiej łasce otrzymanej przez wstawiennictwo św. Józefa, za sprawą której zostało zapoczątkowane wzniesienie ołta­rza ku czci jego śmierci w sanktuarium w Pompejach. Dobrym przykładem dla wiernych jest wydarzenie opisane w tym czasopiśmie przez hrabinę Mariannę de Fusco, matkę dziewczynki obdarzonej łaską przez św. Józefa.

Przeczytaj!

Metoda odprawienia nabożeństwa


Książka o św. JózefieBy owocnie odprawić miesięczne nabożeństwo do św. Józefa, należy najpóźniej dzień przed jego rozpoczęciem wybrać łaskę, którą ma się nadzieję otrzymać za jego wstawiennictwem. W intencji tej łaski należy ofiarować wszystkie modlitwy i czyny.

Przeczytaj!

Wstęp do nabożeństwa


Książka o św. JózefieOd początku Pompeje były dziełem ich założycieli: Bartola Longo i Marianny de Fusco, działających pod opieką świętego Józefa. Były to czasy, w których z inicjatywy papieża Piusa IX i jego następcy Leona XIII nabierało na znaczeniu nabożeństwo do św. Józefa.

Przeczytaj!

Strona wykorzystuje ciasteczka. Aby z niej poprawnie korzystać, wyraź zgodę.