
W szczególności myślę o Waszej inicjatywie — Czcicieli Dziewicy z Pompejów — którzy cały czas gorliwie promujecie modlitwę różańcową, cześć do Madonny z Pompejów i nabożeństwo do Błogosławionego Bartola Longo. W wyjątkowym miesiącu marcu, każdego dnia będziecie przedstawiać współczesnymi środkami komunikowania jeden z rozdziałów książki „
Miesiąc ku czci Świętego Józefa”, inspirowanej tekstami Bartola Longo, która kilka lat temu została przetłumaczona na język polski. Serdeczne dzięki za to, co robicie!
Przeczytaj!Etykieta: tommaso caputo, pompeje, List

Poznań, dnia 27 stycznia 2016 roku, N. 303/2016
Biskup Damian Bryl Wikariusz Generalny
Przeczytaj!Etykieta: imprimatur
06/02/21 Rodzaj:
Artykuły

Większość z nas, Polaków, kojarzy tylko jedną modlitwę związaną z sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach: nowennę pompejańską. Tymczasem nie jest to modlitwa ani tam najbardziej znana, ani rozpowszechniana. Zwróćmy uwagę na „Miesiąc ku czci św. Józefa”!
Przeczytaj!Etykieta: książka, bartolo longo, św. Józef, nabożeństwo
06/02/21 Rodzaj:
Fragment książki

W trzecim zeszycie czasopisma „Różaniec i Nowe Pompeje” z 1889 roku można przeczytać o wielkiej łasce otrzymanej przez wstawiennictwo św. Józefa, za sprawą której zostało zapoczątkowane wzniesienie ołtarza ku czci jego śmierci w sanktuarium w Pompejach. Dobrym przykładem dla wiernych jest wydarzenie opisane w tym czasopiśmie przez hrabinę Mariannę de Fusco, matkę dziewczynki obdarzonej łaską przez św. Józefa.
Przeczytaj!Etykieta: bartolo longo, cud, świadectwa, św. Józef, książka
06/02/21 Rodzaj:
Fragment książki

By owocnie odprawić miesięczne nabożeństwo do św. Józefa, należy najpóźniej dzień przed jego rozpoczęciem wybrać łaskę, którą ma się nadzieję otrzymać za jego wstawiennictwem. W intencji tej łaski należy ofiarować wszystkie modlitwy i czyny.
Przeczytaj!Etykieta: nabożeństwo, bartolo longo, książka, św. Józef
05/02/21 Rodzaj:
Artykuły

Wezwania papieskie do odprawiania nabożeństw miesięcznych nie uszły uwadze bł. Bartola Longa, budowniczego sanktuarium w Pompejach i autora licznych modlitw. Na encyklikę Leona XIII o św. Józefie, bł. Bartolo odpowiedział, pisząc książkę „Miesiąc ku czci św. Józefa” oraz budując Jemu ołtarz. Jest to 31-dniowe nabożeństwo, podczas którego każdy dzień to inne rozważanie, modlitwa i zadanie do wykonania.
Przeczytaj!Etykieta: bartolo longo, historia, ołtarz, św. Józef, książka
05/02/21 Rodzaj:
Fragment książki

Od początku Pompeje były dziełem ich założycieli: Bartola Longo i Marianny de Fusco, działających pod opieką świętego Józefa. Były to czasy, w których z inicjatywy papieża Piusa IX i jego następcy Leona XIII nabierało na znaczeniu nabożeństwo do św. Józefa.
Przeczytaj!Etykieta: bartolo longo, marianna de fusco, pompeje, książka, nabożeństwo

Zgromadzenie religijne za konających mieści się w sanktuarium w Pompejach pod wezwaniem św. Józefa, przy ołtarzu przejścia św. Józefa do wieczności. Jego celem jest wsparcie modlitewne wszystkich braci i sióstr, którzy są w stanie agonii, aby umarli w świętości i zapewnili sobie radość wieczną. Członkowie Zgromadzenia uczestniczą w zasługach, wstawiennictwach, modlitwach i pobożnych dziełach wszystkich członków z całego świata oraz we Mszach świętych przewidzianych przez Zgromadzenie. Są one częścią modlitwy rodziny dzieł pompejańskich.
Przeczytaj!Etykieta: wspólnota, pompeje, zgromadzenie św. józefa
04/02/21 Rodzaj:
Artykuły

W pierwszą środę marca 1994 r. 22-letni Edson Glauber otrzymał przesłanie, w którym Maryja Królowa Różańca i Pokoju prosiła o nawrócenie, modlitwę różańcem oraz o częste korzystanie z sakramentów: Eucharystii i pojednania. Maryja wskazała też na nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.
Przeczytaj!Etykieta: nabożeństwo, św. Józef, objawienia
03/02/21 Rodzaj:
Artykuły

Zapewne wielu z was jest czcicielami św. Józefa Kaliskiego. Jak czytamy w kronikach, głównym miejscem czci św. Józefa w Polsce w XVII wieku było miasto Kalisz. I tak jest do dzisiaj. To tu króluje Najświętsza Rodzina z Nazaretu, gdyż św. Józef – jak zapewne wiemy – szczególnie jest czczony w obrazie przedstawiającym całą Świętą Rodzinę, ukoronowaną papieskimi koronami. To On jako Głowa Najświętszej Rodziny pośredniczy u Boga wszystkim szukającym u Niego ratunku.
Przeczytaj!Etykieta: Józef Kaliski, kalisz, św. Józef, telegram
03/02/21 Rodzaj:
Artykuły

Noszenie tego sznura ma starą historię. Jak podaje książka Katolickie sakramentalia, w roku 1657 w Antwerpii, siostra augustianka, Elżbieta, znalazła się w stanie agonii. Lekarze byli bezradni i spodziewali się jej śmierci w ciągu kilku dni. Siostra ta, żywiąca szczególne nabożeństwo do św. Józefa, modliła się do niego, po czym poprosiła o wykonanie i poświęcenie sznura biodrowego ku jego czci.
Przeczytaj!Etykieta: Sznur, św. Józef
03/02/21 Rodzaj:
Artykuły

Urodził się on ok. 26 roku przed Chrystusem w Betlejem. Z widzeń bł. Anny Emmerich wynika, że pochodził z rodziny wielodzietnej. Jak pisze niemiecka mistyczka, Józef był „bardzo utalentowany, uczył się dobrze, ale był niezwykle prostoduszny, cichy, pobożny i pozbawiony zarozumiałości”; był też niezwykle pracowity. Najbardziej interesowała go praca stolarza, toteż chętnie przebywał w zakładzie miejscowego cieśli i uczył się od niego zawodu.
Przeczytaj!Etykieta: biblia, dawid, św. Józef, historia


Godność tę, jakiej Bóg udzielił najwierniejszemu słudze swemu, Kościół św. zawsze czcił i wychwalał, a po Najświętszej Pannie najgorętszym św. Józefa otaczał uwielbieniem, uciekając się do niego w największych potrzebach i niebezpieczeństwach.
Przeczytaj!Etykieta: pius IX, papież, dekret, św. Józef

O opiece św. Józefa i Najświętszej Maryi Panny, pod którą uciekać się powinniśmy w tych trudnych czasach.
Przeczytaj!Etykieta: Leon XIII, papież, encyklika


Godność Patris corde - ojcowskim sercem: tak Józef umiłował Jezusa, nazywanego we wszystkich czterech Ewangeliach „synem Józefa” . Mateusz i Łukasz, dwaj ewangeliści, którzy ukazali jego postać, niewiele mówią, ale wystarczająco dużo, aby zrozumieć, jakim był ojcem oraz misję powierzoną mu przez Opatrzność.
Przeczytaj!Etykieta: patris corde, papież, Franciszek, św. Józef